FUNKČNÍ SEBEOBRANNÉ KARATE

ČESKÁ REPUBLIKA

Vítejte ve FUSEKA!

ÚVODNÍ STRÁNKA      O NÁS      SEMINÁŘE A TRÉNINK U VÁS      STAŇTE SE TRENÉREM!      ZALOŽTE SI VLASTNÍ KLUB!      METODIKA      STUPNĚ DOVEDNOSTÍ      AKCE FUSEKA      OCHRANNÁ ZNÁMKA


O NÁS

FUSEKA není sportovní organizace. A není tudíž ani konkurencí sportovním organizacím. Není to soutěž osobností. Nikdo se nepředhání a nedokazuje, že je lepší. Nikdo také nikoho nesnižuje. Panuje zde přátelská atmosféra. 

FUSEKA je vlastně služba pro výuku funkčního sebeobranného karate. Cvičení se může účastnit každý bez ohledu na jeho současné dispozice, schopnosti a dovednosti. Dříve získané dovednosti z tzv. bojových umění mohou mít negativní vliv při výuce a provozování funkčního sebeobranného karate. Hlavní snahou je zvyšování sebeobranných dovedností každého jednotlivce. Odměnou je osobní růst - silnější, zdravější tělo a silnější, zdravější psychika. 

Funkční sebeobranné karate je v sebeobraně účinné, pro pachatele velmi nebezpečné. 
Naopak, tzv. bojové sporty se provozují spíše pro zábavu, ty nemají být lidem nebezpečné. Jsou předem definovány sportovními pravidly a také jsou tak trénovány. Porušení pravidel je na soutěžích trestáno. Čím pevnější návyky v rámci pravidel si sportovec během mnoha tréninků vytvoří, tím je jako sportovec úspěšnější. Ovšem v sebeobraně naopak. Kdo trénuje sport, bude lepším sportovcem. 
Kdo však trénuje naprosto odlišné karate - FUSEKA, bude připraven k velmi účinné sebeobraně.

Zájemci se mohou přihlásit do některého klubu FUSEKA ve svém městě nebo obci. A nebo mohou sami vytvořit skupinu přátel a objednat si výuku ve vlastních prostorách ve svém městě či malé obci a založit si tak svůj vlastní klub FUSEKA. Jednoduše si objednáte kvalifikovaného učitele FUSEKA, dohodnete podmínky a poté se můžete radovat ze svých pokroků. 

FUSEKA pro zjednodušení užívá také japonského názvosloví. Cvičební oděv a obuv není přísně stanoven. Avšak zvyklostí je používání speciálního oděvu pro karate - bílé karate-gi, doplněné barevným pásem - obi, který vyjadřuje stupeň dovedností Funkčního sebeobranného karate. Pro osobní motivaci FUSEKA propůjčuje dovednostní stupně nižší úrovně KYU a mistrovské úrovně DAN. 

FUSEKA vyškolí cvičitele a trenéry Funkčního sebeobranného karate. FUSEKA má vlastní metodiku výuky, vlastní soubor tělesných technik užívaných v sebeobraně a vlastní kriteria pro propůjčování dovednostních stupňů. 

FUSEKA umožňuje členství jednotlivcům i zájmovým klubům na základě licenčního vztahu.

 

 

E-mail: info@fuseka.cz

Functional Self-Defence Karate
www.fuseka.com

(c) 2014-2021 fuseka.cz