FUNKČNÍ SEBEOBRANNÉ KARATE

ČESKÁ REPUBLIKA

Vítejte ve FUSEKA!

ÚVODNÍ STRÁNKA      O NÁS      SEMINÁŘE A TRÉNINK U VÁS      STAŇTE SE TRENÉREM!      ZALOŽTE SI VLASTNÍ KLUB!      METODIKA      STUPNĚ DOVEDNOSTÍ      AKCE FUSEKA      OCHRANNÁ ZNÁMKA


METODIKA

 Funkční sebeobranné karate se cvičí velmi usilovně a cílevědomě. Cílem však není vizuální, případně zvukový efekt dosahovaný cvičencem, jako např. větší svaly, ukazované na odiv celému okolí nebo šustění a plácání oděvu při rychlých a prudce zastavovaných pohybech. Cílem je dosažení maximální spolehlivosti při použití funkčního sebeobranného karate ve vážné sebeobranné situaci.

Metodika vedení tréninku je pro děti odlišná od vedení tréninku pro dospělé cvičence. Cíl je stejný.

Děti mívají nejistou motivaci pro cvičení a velmi rády se baví. Je vhodné dětem poskytnout kompromis mezi příjemným trávením jejich volného času a nepříjemným usilováním o získávání dovedností FUSEKA.

Silně motivovaní dospělí jsou schopni přetrpět velikou tréninkovou zátěž. Té se "za odměnu" organizmus přizpůsobuje. Následkem je vysoká výkonnost. To pak tyto lidi odlišuje od ostatních.

 Co cvičence FUSEKA ještě odlišuje od ostatních, je jejich vytrvalost v usilovnosti. Může totiž z jakékoli příčiny nastat přestávka ve cvičení na delší dobu. Té se však "za trest" organizmus také přizpůsobuje. Následkem je nepotřebnost vysoké výkonnosti.

Zvyknout si na vyšší tréninkové zátěže pomáhá. Zátěže se však musí vždy zvyšovat (s výjimkou doby pro odpočinek) nebo obměňovat. Totiž, zátěž, ustálená na určité úrovni, vede ke stagnaci ve výkonnosti a ztrátě motivace. Což ve FUSEKA nepřipustíme!

Tréninky jsou vedeny bezpečně. Jediná bolest, která je přijatelná, je bolest z únavy svalů. Každý cvičenec věnuje svému tréninku při společném cvičení tolik úsilí, kolik si sám určí. Trenér nikoho do ničeho nenutí.

VŠUDE STEJNÁ KVALITA

Systém školení trenérů a cvičitelů a jejich kontroly zaručuje stejnou kvalitu výuky Funkčního sebeobranného karate v celé organizaci FUSEKA. Jako jinde platí, že vše je o lidech, nejsou určité rozdíly vyloučeny ani ve FUSEKA. Ve FUSEKA se trenér snaží dát ze sebe to nejlepší, co svým žákům může dát. Nejdůležitější však je všude stejná technika i metodika. Ta je daná. Zde nesmí docházet k úpravám a žádným změnám z vůle trenérů a cvičitelů. Také kvalitní pedagogický přístup ke cvičencům musí být všude stejný. Máte-li přesto dojem, že je někde chyba, prosíme, sdělte nám to!

Jeden vysoký standard výuky všude ve FUSEKA. Nezáleží na tom, který trenér trénink vede. Všude stejné, kvalitní FUSEKA.

 

 

E-mail: info@fuseka.cz

Functional Self-Defence Karate
www.fuseka.com

(c) 2014-2021 fuseka.cz